Bursa Haber, Yenibursa Gazetesi, bursa gazete, bursa haberleri, bursa gündem, bursa güncel, bursa güncel haber
BURSA
Çok Bulutlu Bugün
22°C / 9°C

 • Gülümse Atatürk, Cumhuriyet 90 yaşında!
  Gülümse Atatürk, Cumhuriyet 90 yaşında!
 • Timsah çanta derisi oldu
  Timsah çanta derisi oldu
 • Meclis’te sinirler yine gerildi
  Meclis’te sinirler yine gerildi
 • Sır ölümde çarpıcı gelişme
  Sır ölümde çarpıcı gelişme
 • Charles, Rushdie’ye sırt çevirmiş
  Charles, Rushdie’ye sırt çevirmiş
 • Çarşı derbiye gitmiyor!
  Çarşı derbiye gitmiyor!
 • Bu gece timsah yürüyüşü var
  Bu gece timsah yürüyüşü var
 • Müslüman oldu ve öldü
  Müslüman oldu ve öldü
 • Haşim Kılıç’ın şok fotoğrafları servis edildi
  Haşim Kılıç’ın şok fotoğrafları servis edild
 • Hani diz çöktürmüştünüz
  Hani diz çöktürmüştünüz
 • Sıkıyorsa Abdullah Gül yaz
  Sıkıyorsa Abdullah Gül yaz
Çocuk Evleri Gemlik’te…
Çocuk Evleri Gemlik’te…
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu “çocuk evleri” projesi Bursa’nın Gemlik ilçesinde de hayata geçiriliyor. 5395 Sayılı Çocukları Koruma Kanununa istinaden Gemlik’te üç ev önümüzdeki günlerde hizmete girecek. Üç...
5 Şubat 2013 14:47
Font1 Font2 Font3 Font4

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu “çocuk evleri” projesi Bursa’nın Gemlik ilçesinde de hayata geçiriliyor.
5395 Sayılı Çocukları Koruma Kanununa istinaden Gemlik’te üç ev önümüzdeki günlerde hizmete girecek. Üç evde ilk etapta devlet koruması altındaki 15 çocuk barınacak. Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’ı ziyaret eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür yardımcıları Osman Kahraman, Aydın Kalkan, Hayrettin Altıntaş ve Bursa Kaplıkaya Çocuk Yuvası Müdürü Sadettin Bayhan, projeye destek için Gemlik’ten gönül elçileri beklediklerini ifade ettiler. Gemlik’te Sosyal Hizmet Merkezi açacaklarını ifade eden Kahraman, gönül elçilerinin, koruyucu aile, eğitim, sosyal ve maddi desteklerde bulunabileceğini vurgulayarak, Gemlik’te faaliyete geçirecekleri üç çocuk evinin teşrifine de katkı sunabileceklerini söyledi.
0-18 yaş grubunda olan ve devlet koruması altında bulunan bütün çocukların ilgili kanun gereği çocuk evleri konsepti, sevgi evleri ve rehabilitasyon merkezlerinde hizmet aldığını, koruyucu aile uygulamasıyla da çocukların geleceğinin garanti altına alındığını belirten Kahraman, Gemlik’te de çocuk evleri projesini uygulamaya koyacaklarını ifade etti.
Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için önemli olan bu projeye her türlü desteği vereceklerini bildirdi. Yılmaz, “Proje bizi hem heyecanlandırdı, hem de mutlu etti. Gemlikli esnaf ve hayırsever vatandaşlarımızın da özellikle tefrişat konusunda büyük destek vereceklerinden eminim. Devlet koruması altına alınan çocuklarımıza sahip çıkmak hepimizin insani ve sosyal görevidir” diye konuştu.

Yorumlar

yorum

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa