Bursa Haber, Yenibursa Gazetesi, bursa gazete, bursa haberleri, bursa gündem, bursa güncel, bursa güncel haber
BURSA
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Bugün
19°C / 11°C

 • Gülümse Atatürk, Cumhuriyet 90 yaşında!
  Gülümse Atatürk, Cumhuriyet 90 yaşında!
 • Övet’e kuzen şoku
  Övet’e kuzen şoku
 • Galatasaray Veli Kavlak’ın peşinde!
  Galatasaray Veli Kavlak’ın peşinde!
 • Nilüfer Belediyesi’nden Kalite Sempozyumuna çıkarma
  Nilüfer Belediyesi’nden Kalite Sempozyumuna
 • Gabriel Garcia Marquez’in veda mektubu
  Gabriel Garcia Marquez’in veda mektubu
 • Kenan Işık’ın son durumu
  Kenan Işık’ın son durumu
 • Fenerbahçe’nin yeni başkanı…
  Fenerbahçe’nin yeni başkanı…
 • Messi vedaya hazırlanıyor!
  Messi vedaya hazırlanıyor!
 • Bir şehrin daha adını değiştirdi
  Bir şehrin daha adını değiştirdi
 • Kılıçdaroğlu: Mit’e adam öldürme yetkisi verildi
  Kılıçdaroğlu: Mit’e adam öldürme yetkisi ver
 • Erdoğan: O hakim haddini bilecek
  Erdoğan: O hakim haddini bilecek
Fenalık Geçirten Kros Yarışı
Fenalık Geçirten Kros Yarışı
Bursa’da geleneksel olarak düzenlenen okullararası kros il birinciliği yarışmasında genç atletler kıyasıya mücadele etti. Yıldız Kızlar kategorisinde yarışan bir genç atlet ise yarışma sonunda fenalık geçirdi. Botanik Park’ta gerçekleştirilen geleneksel...
28 Şubat 2013 11:44
Font1 Font2 Font3 Font4

Bursa’da geleneksel olarak düzenlenen okullararası kros il birinciliği yarışmasında genç atletler kıyasıya mücadele etti. Yıldız Kızlar kategorisinde yarışan bir genç atlet ise yarışma sonunda fenalık geçirdi.
Botanik Park’ta gerçekleştirilen geleneksel okullar arası kros il birinciliği yarışmasında yıldız erkekler, genç erkekler, yıldız kızlar ve genç kızlar kategorilerinde toplam 240 öğrenci, birincilik unvanını alabilmek için kıyasıya bir mücadeleye girdi. İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nden gelen hakem heyeti de yarışlarda dereceye giren öğrencileri kaydetti.
Genç erkeklerde 5 bin metre, yıldız erkekler ve genç kızlarda 3 bin metre, yıldız kızlarda ise 2 bin metre koşulan yarışlarda, genç erkekler kategorisinde birinciliği İnegöl Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Adem Derebaşı alırken, yıldız erkekler kategorisinde Yıldırım Zübeyde Hanım Ortaokulu’ndan Akın Özyürek, genç kızlar kategorisinde Yıldırım Faik Çelik Kız Meslek Lisesi’nden Songül Konak, yıldız kızlar kategorisinde ise Osmangazi Panayır Ortaokulu öğrencisi Merve Kaplan elde etti.

YARIŞ SONUNDA FENALIK GEÇİRDİLER

Yarışlarda birincilik ünvanını alabilmek için kıyasıya mücadele eden genç atletlerden bazıları, yarış sonunda fenalık geçirirken, bazıları ise koşu sırasında sakatlık geçirdi. 112 ekipleri ise koşu sırasında sakatlık geçiren genç sporculara müdahale etti. Yıldız kızlar kategorisinde mücadele eden bir öğrenci yarış sonunda fenalık geçirdi. Sıcak ve yorgunluğun etkisiyle fenalık geçiren sporcuya öğretmenleri müdahale etti.

 Songül Konak, kros, yarış, bursa haberleri, bursa,Merve Kaplan ,Osmangazi Panayır Ortaokulu,Yıldırım Faik Çelik Kız Meslek Lisesi,Adem Derebaşı,Yıldırım Zübeyde Hanım Ortaokulu,Akın Özyürek,

Yorumlar

yorum

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa