BURSA
Sıcak Bugün
37°C / 23°C

 • Gülümse Atatürk, Cumhuriyet 90 yaşında!
  Gülümse Atatürk, Cumhuriyet 90 yaşında!
 • Bursaspor tur peşinde
  Bursaspor tur peşinde
 • Oğlum beni dolandırdı
  Oğlum beni dolandırdı
 • Dün destan yazanlara bugün kelepçe!
  Dün destan yazanlara bugün kelepçe!
 • Bursa’da ceset bulundu
  Bursa’da ceset bulundu
 • Belluschi’nin morali çok bozuk
  Belluschi’nin morali çok bozuk
 • Deniz Seki’ye kötü haber
  Deniz Seki’ye kötü haber
 • Türkiye’nin kurtuluşu Ekmeleddin
  Türkiye’nin kurtuluşu Ekmeleddin
 • Deli ve dahi kim?
  Deli ve dahi kim?
 • Reza Zarrab gibi serbest gezerlerdi
  Reza Zarrab gibi serbest gezerlerdi
 • Cemaatçi polisin feryadı
  Cemaatçi polisin feryadı
İkizler Börek 5. Şubesini Açtı
İkizler Börek 5. Şubesini Açtı
2023 metrelik kolböreğiyle Guinness Rekorlar Kitabı’na adını altın harflerle yazdıran Bursalı börek ustası Hasan Acar, sahibi olduğu İkizler Börek Salonları’nın beşincisini Dikkaldırım’da açtı. Haziran’da yapılan rekor denemesiyle Bursa’yı Guinness’e taşıyan...
1 Aralık 2012 14:56
Font1 Font2 Font3 Font4

2023 metrelik kolböreğiyle Guinness Rekorlar Kitabı’na adını altın harflerle yazdıran Bursalı börek ustası Hasan Acar, sahibi olduğu İkizler Börek Salonları’nın beşincisini Dikkaldırım’da açtı.

Haziran’da yapılan rekor denemesiyle Bursa’yı Guinness’e taşıyan İkizler Börek’in sahibi Hasan Acar, İkizler Börek Salon’larının beşincisini Dikkaldırım’da açtı. Açılış törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BESOB Başkanı Arif Tak, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ali Yılmaz, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Bursa Pastacılar Odası Başkanı Necip Daş ve Ünlü Şovmen Mülayim ve davetliler katıldı.

 

Yeni şubesini açmanın mutluluğunu yaşayan Rekortmen Hasan Acar, “İkizler Börek’in ilk şubesini 1997 yılında Kumla’da açtık. Ardından, İhsaniye Dikkaldırım, Kemerçeşme ve Kanalboyu’nda şubelerimiz açıldı. Bugün yine eskiden de şubemizin olduğu Dikkaldırım’a bir şube açıyoruz. Yeni şubemizle birlikte 5 noktada Bursalılara hizmet etmeye devam edeceğiz. Hem Guinness sürecinde hem de bugünkü açılışımızda beni yalnız bırakmayan büyüklerime, dostlarıma ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim “dedi.

 

Hasan Acar’ın Guinness’teki başarısını bir kez daha hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Hasan Usta gibi girişimci ve başarılı kardeşimizin olması Bursa’mızın değerini artırır. Bizler İkizler Börek’in daha önceki açılışlarında da bulunduk. Diğer şubelerin bulunduğu yerler gibi Dikkaldırım bölgesi de önemli bir yer. Özellikle bu gibi işyerlerinin çoğalması kentimiz için de oldukça mühim. Bizler de kendilerini özverili çalışmalarından dolayı kutluyor ve Dikkaldırım şubesinin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından katılımcılar açılış kurdelesini birlikte kesti. Daha sonra davetlilere yeni şubeyi gezdiren ve ikramlarda bulunan Hasan Acar, törenin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte aşure dağıttı.

 

Yorumlar

yorum

İkizler Börek 5. Şubesini Açtı Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa