Bursa Haber, Yenibursa Gazetesi, bursa gazete, bursa haberleri, bursa gündem, bursa güncel, bursa güncel haber
BURSA
Parçalı Bulutlu Bugün
25°C / 9°C

 • Gülümse Atatürk, Cumhuriyet 90 yaşında!
  Gülümse Atatürk, Cumhuriyet 90 yaşında!
 • Kamer Genç’in Cumhurbaşkanlığı için ilk vaadi
  Kamer Genç’in Cumhurbaşkanlığı için ilk vaad
 • Aysal: Ben hiç hapse girmedim
  Aysal: Ben hiç hapse girmedim
 • Beşiktaş Kulübü’nden Töre açıklaması
  Beşiktaş Kulübü’nden Töre açıklaması
 • Gökhan Töre’ye silahlı saldırı!
  Gökhan Töre’ye silahlı saldırı!
 • ‘En çok kulaklarımı beğeniyorum’
  ‘En çok kulaklarımı beğeniyorum’
 • E-bilet skandalı
  E-bilet skandalı
 • Haşhaşiler ve Hasan Sabbah
  Haşhaşiler ve Hasan Sabbah
 • Ay’ın karanlık yüzü
  Ay’ın karanlık yüzü
 • Ateistler sonunda açıkladı!
  Ateistler sonunda açıkladı!
 • Karısının boğazını kesti
  Karısının boğazını kesti
Kütahya’da Olaylı Yıkım
Kütahya’da Olaylı Yıkım
Kütahya’da, kaçak olduğu belirlenen iki katlı binayı yıkmak isteyen belediye görevlileri ile mahalle sakinleri arasında arbede yaşandı. Komşularının evinin yıkılmasını engellemek için bariyer kuran vatandaşlar, yıkım ekiplerine geçit vermedi. Kütahya’da...
3 Ekim 2012 13:52
Font1 Font2 Font3 Font4

Kütahya’da, kaçak olduğu belirlenen iki katlı binayı yıkmak isteyen belediye görevlileri ile mahalle sakinleri arasında arbede yaşandı. Komşularının evinin yıkılmasını engellemek için bariyer kuran vatandaşlar, yıkım ekiplerine geçit vermedi.

Kütahya’da daha önce köy olan İnköy Mahallesi’nde bulunan il vaizi Mustafa Gün’e ait iki katlı kaçak bina, belediye ekipleri tarafından yıkılmak istendi. Kepçelerle evin önüne gelen belediye ekiplerine mahalle sakinleri engel oldu. Ev sahibinin yakınları ve komşuları, belediye ve jandarma ekipleri ile tartışarak yıkımı durdurmak istedi. Bu sırada vatandaşlar ile yıkım ekipleri arasında küçük çaplı arbede yaşandı. Belediye yıkım ekibi amiri Abdurrahman Türkel, kanuni sürecin bittiğini belirterek kaçak binanın yıkılması gerektiğini söyledi.

ARBEDE YAŞANDI

Jandarma ekiplerinin güvenlik önlemi aldığı bina etrafında ekipler yıkıma başladı. Binanın ön kısmını yıktıktan sonra arka kısmına geçen ekiplere, çoğunluğunu kadınların oluşturduğu mahalle sakinleri izin vermedi. Gerginliğin artması üzerine yıkıp ekibi amiri, olay yerine Fen İşleri Müdürü Enes Numan Turan’ı çağırdı. Olay yerine gelen Turan ile bina sahiplerinin yakınları arasında tartışmalar yaşandı. Bu sırada mahalle sakini kadınlar da basın mensuplarının üzerine yürüdü.

Yapılan son görüşmelerde, binanın 15 gün içinde sahipleri tarafından yıkılması gerektiği yönünde tutanak tutuldu. Köylüler ise, “Bu köye Yunan bile giremedi. Yıkım ekibini sokmayacağız” diyerek tepki gösterdi.

Yorumlar

yorum

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa