BURSA
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Bugün
21°C / 13°C

 • Gülümse Atatürk, Cumhuriyet 90 yaşında!
  Gülümse Atatürk, Cumhuriyet 90 yaşında!
 • Bir yolcu uçağı daha kaçırıldı
  Bir yolcu uçağı daha kaçırıldı
 • ‘Paralel Devlet’ Bahçeli
  ‘Paralel Devlet’ Bahçeli
 • Facebook virüsüne dikkat
  Facebook virüsüne dikkat
 • Twitter’da korkutan salgın
  Twitter’da korkutan salgın
 • Muslera rest çekti: Ayrılmak istiyorum
  Muslera rest çekti: Ayrılmak istiyorum
 • Katil virüs Türk hacıya bulaştı
  Katil virüs Türk hacıya bulaştı
 • Orhan Pamuk’un meçhul aşkı kim?
  Orhan Pamuk’un meçhul aşkı kim?
 • Çölü durduran adam
  Çölü durduran adam
 • Meclis’te ‘Günahkâr’ ışık şöleni!
  Meclis’te ‘Günahkâr’ ışık şöleni
 • ‘Ermenilere geri adım attırmaz’
  ‘Ermenilere geri adım attırmaz’
Ali İsmail’i siviller öldürmüş!
Ali İsmail’i siviller öldürmüş!
Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Gezi Parkı eylemleri sırasında uğradığı saldırı sonucunda 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın ölümüyle ilgili biri polis 4 kişinin...
8 Ağustos 2013 14:43
Font1 Font2 Font3 Font4

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Gezi Parkı eylemleri sırasında uğradığı saldırı sonucunda 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın ölümüyle ilgili biri polis 4 kişinin tutuklanmasını olayını değerlendirerek “Biz bunu polis yapmadı demiştik. Yine o sözümüzün arkasındayız. Burada ağırlıklı olarak sivil kişiler işin içinde” dedi.
Vali Güngör Azim Tuna eşi Pervin Tuna birlikte Maide Bolel Huzurevi ve 75′nci Yıl Çocuk Yuvası’nı ziyaret etti. Tuna, basın mensuplarının Ali İsmail Korkmaz’ın ölümü ile ilgili biri polis 4 kişinin tutuklanmasını nasıl değerlendirdiği sorması üzerine şöyle konuştu:

“Adli yargılama süreci devam ediyor. Bir kere şu net ortaya çıktı: Birilerinin iddia ettiği gibi, belki öyle olmasını arzu ediyordu o insanlar, örtbas edelim, suçu devlete atalım diye. Böyle bir şey olmadığı ortaya çıktı. Devletin bütün birimleri ciddi bir şekilde çalışıyor ve kim olursa olsun gözünün yaşına bakmadan adli mekanizmanın önüne çıkartıyorlar. Bu bir kere ortaya çıktı. Biz bunu polis yapmadı demiştik, yine o sözümüzün arkasındayız. Burada ağırlıklı olarak sivil kişiler işin içinde. Büyük teşkilatın içinde, buna karışmış, maksadını, haddini aşan görevlilerimiz olabilir ve bununla ilgili gereken yapılır demiştik. Hem idari soruşturma açılarak görevinden uzaklaştırıldı hem de adli mekanizmalarca tutuklama yapıldı. Ama bu iş sonuçlanana kadar biz bir şey deme durumunda değiliz. Çünkü bu süreçte birileri alınıyor, deliller inceleniyor, şahitlerin ifadesi oluyor. Bakıyorsunuz o suçlanan kişiler sonradan olmadığı anlaşılıyor, mağduriyetler yaşanıyor. Her türlü spekülasyona meydan vermemek için mümkün olduğu kadar uzak kalmak ve çok fazla konuşmamak lazım. Süreç belki yavaş ilerliyor ama emin adımlarla ilerliyor. Teknoloji biliyorsunuz çok ilerledi. Bir şeyi ne kadar karatmaya çalışırsanız karartamazsınız. Kim ne yaptıysa yaptı ve karşılığını bulacaktır. Bu konuda vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Devletimiz mağduriyetleri önleyecektir. Biz yasalar çerçevesinde vatandaşlarımızın tepkilerini dile getirmelerini, demokratik haklarını kullanmalarında her hangi bir sıkıntı görmüyoruz. Zaten Eskişehir’de böyle bir sıkıntı görmüyoruz. Süreç devam ediyor, rahat olmak lazım, gereken yapılıyor.”

Maide Bolel Huzurevi’nde kalan yaşlılarla bayramlaşan Vali Güngör Azim Tuna burada baklava yedi. Daha sonra 75′nci Yıl Çocuk Yuvası’na geçen Vali Güngör Azim Tuna buradaki kimsesiz çocuklara 40′ar lira bayram harçlığı dağıttı.

Yorumlar

yorum

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa