Bursa Haber, Yenibursa Gazetesi, bursa gazete, bursa haberleri, bursa gündem, bursa güncel, bursa güncel haber
BURSA
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Bugün
19°C / 11°C

 • Gülümse Atatürk, Cumhuriyet 90 yaşında!
  Gülümse Atatürk, Cumhuriyet 90 yaşında!
 • Övet’e kuzen şoku
  Övet’e kuzen şoku
 • Galatasaray Veli Kavlak’ın peşinde!
  Galatasaray Veli Kavlak’ın peşinde!
 • Nilüfer Belediyesi’nden Kalite Sempozyumuna çıkarma
  Nilüfer Belediyesi’nden Kalite Sempozyumuna
 • Gabriel Garcia Marquez’in veda mektubu
  Gabriel Garcia Marquez’in veda mektubu
 • Kenan Işık’ın son durumu
  Kenan Işık’ın son durumu
 • Fenerbahçe’nin yeni başkanı…
  Fenerbahçe’nin yeni başkanı…
 • Messi vedaya hazırlanıyor!
  Messi vedaya hazırlanıyor!
 • Bir şehrin daha adını değiştirdi
  Bir şehrin daha adını değiştirdi
 • Kılıçdaroğlu: Mit’e adam öldürme yetkisi verildi
  Kılıçdaroğlu: Mit’e adam öldürme yetkisi ver
 • Erdoğan: O hakim haddini bilecek
  Erdoğan: O hakim haddini bilecek
Ali İsmail’i siviller öldürmüş!
Ali İsmail’i siviller öldürmüş!
Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Gezi Parkı eylemleri sırasında uğradığı saldırı sonucunda 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın ölümüyle ilgili biri polis 4 kişinin...
8 Ağustos 2013 14:43
Font1 Font2 Font3 Font4

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Gezi Parkı eylemleri sırasında uğradığı saldırı sonucunda 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın ölümüyle ilgili biri polis 4 kişinin tutuklanmasını olayını değerlendirerek “Biz bunu polis yapmadı demiştik. Yine o sözümüzün arkasındayız. Burada ağırlıklı olarak sivil kişiler işin içinde” dedi.
Vali Güngör Azim Tuna eşi Pervin Tuna birlikte Maide Bolel Huzurevi ve 75′nci Yıl Çocuk Yuvası’nı ziyaret etti. Tuna, basın mensuplarının Ali İsmail Korkmaz’ın ölümü ile ilgili biri polis 4 kişinin tutuklanmasını nasıl değerlendirdiği sorması üzerine şöyle konuştu:

“Adli yargılama süreci devam ediyor. Bir kere şu net ortaya çıktı: Birilerinin iddia ettiği gibi, belki öyle olmasını arzu ediyordu o insanlar, örtbas edelim, suçu devlete atalım diye. Böyle bir şey olmadığı ortaya çıktı. Devletin bütün birimleri ciddi bir şekilde çalışıyor ve kim olursa olsun gözünün yaşına bakmadan adli mekanizmanın önüne çıkartıyorlar. Bu bir kere ortaya çıktı. Biz bunu polis yapmadı demiştik, yine o sözümüzün arkasındayız. Burada ağırlıklı olarak sivil kişiler işin içinde. Büyük teşkilatın içinde, buna karışmış, maksadını, haddini aşan görevlilerimiz olabilir ve bununla ilgili gereken yapılır demiştik. Hem idari soruşturma açılarak görevinden uzaklaştırıldı hem de adli mekanizmalarca tutuklama yapıldı. Ama bu iş sonuçlanana kadar biz bir şey deme durumunda değiliz. Çünkü bu süreçte birileri alınıyor, deliller inceleniyor, şahitlerin ifadesi oluyor. Bakıyorsunuz o suçlanan kişiler sonradan olmadığı anlaşılıyor, mağduriyetler yaşanıyor. Her türlü spekülasyona meydan vermemek için mümkün olduğu kadar uzak kalmak ve çok fazla konuşmamak lazım. Süreç belki yavaş ilerliyor ama emin adımlarla ilerliyor. Teknoloji biliyorsunuz çok ilerledi. Bir şeyi ne kadar karatmaya çalışırsanız karartamazsınız. Kim ne yaptıysa yaptı ve karşılığını bulacaktır. Bu konuda vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Devletimiz mağduriyetleri önleyecektir. Biz yasalar çerçevesinde vatandaşlarımızın tepkilerini dile getirmelerini, demokratik haklarını kullanmalarında her hangi bir sıkıntı görmüyoruz. Zaten Eskişehir’de böyle bir sıkıntı görmüyoruz. Süreç devam ediyor, rahat olmak lazım, gereken yapılıyor.”

Maide Bolel Huzurevi’nde kalan yaşlılarla bayramlaşan Vali Güngör Azim Tuna burada baklava yedi. Daha sonra 75′nci Yıl Çocuk Yuvası’na geçen Vali Güngör Azim Tuna buradaki kimsesiz çocuklara 40′ar lira bayram harçlığı dağıttı.

Yorumlar

yorum

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa