BURSA
Parçalı Bulutlu Bugün
34°C / 23°C

 • Gülümse Atatürk, Cumhuriyet 90 yaşında!
  Gülümse Atatürk, Cumhuriyet 90 yaşında!
 • Bursa’da teleferik rezaleti
  Bursa’da teleferik rezaleti
 • İsrail’e 10 çocuk kurban daha
  İsrail’e 10 çocuk kurban daha
 • Kan bayramına döndü 58 ölüm
  Kan bayramına döndü 58 ölüm
 • Dört ölü, dört yaralı
  Dört ölü, dört yaralı
 • İşte “Gezi’de” destan yazanların bayramlık hâli!..
  İşte “Gezi’de” destan yazanların
 • Türk hakemlere görev
  Türk hakemlere görev
 • Bülent Ecevit’ten uçan uçana
  Bülent Ecevit’ten uçan uçana
 • Hepsi Acun’un planıydı
  Hepsi Acun’un planıydı
 • Karesi Tekstil cayır cayır yandı
  Karesi Tekstil cayır cayır yandı
 • Ece Seçkin’e 10 yıl aşk yasak!
  Ece Seçkin’e 10 yıl aşk yasak!
Arınç bir öyle bir böyle…
Arınç bir öyle bir böyle…
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kız ve erkeklerin aynı evde kalmasına ilişkin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından konuştu. “Sözlerimin arkasındayım” diyen Arınç, Başbakan’ın düşüncelerinin de doğru olduğunu ifade etti. Arınç,...
6 Kasım 2013 10:59
Font1 Font2 Font3 Font4

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kız ve erkeklerin aynı evde kalmasına ilişkin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından konuştu. “Sözlerimin arkasındayım” diyen Arınç, Başbakan’ın düşüncelerinin de doğru olduğunu ifade etti. Arınç, “Ben söyleyeceğimi söyledim o da söyleyeceğini söyledi. Onun bir siyaset yapma tarzı var; benim bir siyaset yapma tarzım var. Biz dün bir kafede oturup görüş alışverişi de yapmadık. 40 yıldır birbirimizi tanırız. Bugüne kadar bir görüş ayrılığımız da olmadı” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Görüşmeleri kapsamında Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun bütçeleri komisyonda görüşülmesi tamamlandı.

Soruları cevaplayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kız ve erkeklerin aynı evde kalması konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını değerlendirdi. “Sözlerimin arkasındayım.” diyen Arınç, bu kadar yurt yaptıklarını ancak yeterli olmadığını vurguladı. Öğrenci sayısının çok fazla olduğunu belirten Arınç, özel yurtlar olduğunu ve bunların denetlenmesi gerektiğini ifade etti.

Ayrıca özel evler kiralamak suretiyle kalanlar olabileceğine dikkat çeken Arınç, “Bütün bunların bizi ilgilendiren noktada bir görüşmesinin yapıldığını ben biliyorum.” dedi. Başbakanın bütün bunların yanında kızlı erkekli kalanların olduğunu ve apartmandan gelen şikayetler bulunduğunu söylediğini ve araştırılmasını istediğini dile getiren Arınç, Başbakan’ın kendi düşünceleriyle ilgili kısmının da tamamen doğru olduğunu, kendi söylediklerinin de doğru olduğunu kaydetti.

“Kiralama yöntemiyle kalınıyorsa ve reşit de olmuşlarsa, yani reşit olan insanların birlikte kalmalarına bir engel olmadığı kanaatindeyim.” diyen Arınç, ancak anne baba olduklarını hatırlatarak muhafazakar ve demokrat bir parti olduklarını buradan oy aldıklarını ifade etti.

Kimi anne babanın bundan rahatsız olmayabileceğine dikkat çeken Arınç, konuya ilişkin bir televizyonda yapılan yayında bir kızın biraz da kızararak “Ateşle barut bir arada olur mu?” dediğini aktardı. “Mahsurlu görenlerde bence büyük bir eksiklik var.” diyen Arınç, “Gönül rızası ile bir arada kalıyorlar, bir arada kalmalarında yasal bir sorun yoksa o zaman sıkıntı nedir?” diye sordu.

“Baskıcı bir unsur olmamalı ancak ama bu tür şikayetler olduğunda da konunun üzerine düşmeliyiz.” diyen Arınç, şöyle devam etti: “Ben söyleyeceğimi söyledim o da söyleyeceğini söyledi. Onun bir siyaset yapma tarzı var; benim bir siyaset yapma tarzım var. Biz dün bir kafede oturup görüş alışverişi de yapmadık. 40 yıldır birbirimizi tanırız. Bugüne kadar bir görüş ayrılığımız da olmadı.”

Toplumun hassasiyetleri olduğunu dile getiren Arınç, bunun Başbakan tarafından dile getirildiğini ifade etti. “Başbakan diyorki bu evlerde kızlar ve erkekler evli olmadıkları halde kalırlarsa, doğabilecek sıkıntılarda halk bize şikayet edebiliyor.” diyen Arınç’ın sözlerine bazı CHP’li üyelerden tepkiler geldi. Bunun üzerine “Mert olmamız lazım.” diyen Arınç, bu tür kızlı erkekli kalınan evlerde en büyük zararı yine kızların gördüğünün altını çizdi. Erkeğin terketmesi halinde bir ömür boyu taşıyabileceği bir durumla karşı karşıya kalınabildiğini anlatan Arınç, bu kalma şeklini savunanlara da toplum tarafından seçimlerde veya başka bir şekilde karşılık verebileceğini ifade etti.

Konuşmaların ardından yapılan oylama ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a bağlı kurumların bütçesi kabul edildi.

Facebook Yorumları

yorum yapılmış

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa