Akademi

KKTC’de Yonpaş Metin Derinel Lisesi törenle açıldı

post-img

Yonpaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Derinel'in babası Metin Derinel adına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) yaptırdığı 700 öğrenci kapasiteli lise, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın da katıldığı tören ile açıldı.


Kayseri'nin hayırsever iş insanlarından, Yonpaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Derinel'in babası Metin Derinel adına KKTC'de yaptırdığı lise törenle açıldı. Törene KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yonpaş Yönetim Kurulu Başkanı Derinel, Derinel ailesinin diğer mensupları, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.


Okulun açılış töreninde konuşan Yonpaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Derinel, "Devletimizin nitelikli ve çağdaş eğitimini tüm gençlerimize ulaştırma çabamıza bir nebze olsun katkımız olduğu için mutlu ve onurluyuz. Allah’a şükür bu devlet bize dini ve milli değerlerimiz ile örf adetlerimizle özgürlük içinde ay yıldızlı bayrağımızın altında çocuklarımızı yetiştirme imkanı sağladı" dedi.


Törende konuşan Cumhurbaşkanı Tatar da hayırsever Derinel ailesine teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Gazimağusa’da yapılan Yonpaş Metin Derinel Lisesi’nin açılışı yapıldı. 17 dönüm üzerine 3 etapta tamamlanan lisede 30 derslik, 4 laboratuvar, 25 kişilik konferans salonu, 2 adet suni çim saha, bir basketbol sahası, soyunma odaları ve kafeteryaların yanı sıra öğretmen ve idari birim odaları güvenlik kulübeleri 115 kişilik otopark bulunuyor.

Diğer Haberler