Kültür Sanat

Malazgirt’te 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü

post-img

Muş'un Malazgirt ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi.


Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk büstüne çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, Malazgirt Kültür Merkezi konferans salonunda devam etti. Malazgirt Süphan Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen program Kur'an-ı Kerim tilaveti ve İlçe Müftüsü Memet Hakkı Ayhan tarafından şehitler için dualar okumasıyla başladı. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması ve şiirlerin okunmasının ardından tiyatro gösterisi yapıldı.
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi nedeniyle düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle program son buldu. Programa İlçe Kaymakamı Göksu Bayram, Belediye Başkanı Cengiz Altın, Malazgirt Cumhuriyet Savcısı Pınar Özçulcu, Jandarma Komutanı Binbaşı Kamil İncebacak, Emniyet Müdürü Serhan Türk de katıldı.

Diğer Haberler