Kültür Sanat

Muğlalı gençler Çanakkale'de tarih kültür medeniyet kampına katıldı

post-img

Muğla Gençlik Merkezlerindeki gönüllü gençler Gençlik ve Spor Bakanlığının Tarih Kültür ve Medeniyet Kampı çerçevesinde Çanakkale'de programa katıldı.

Öğrenciler Çanakkale gezisi çerçevesinde Gelibolu Yarımadası’ndaki şehitlikleri gezerek, Çanakkale Savaşlarında şehit düşen askerler için dua ettiler. Öğrenciler Çanakkale Deniz Savaşında, insanüstü bir güç göstererek sırtlandığı cephanelik ile düşman gemilerinin vurulmasını sağlayan Seyit Onbaşı’nın bu kahramanlığı gösterdiği Rumeli Mecidiye Tabyası ve Seyit Onbaşı Heykeli’ni ziyaret ettiler. Seyit Onbaşı’ya saygılarını sunup, onunla birlikte tabyada şehit düşenler için dua ettiler. Gönüllü gençler ayrıca 200 binden fazla şehit verdiğimiz savaşta yitirdiklerimiz için yapılan şehitlikleri gezdiler.

Gönüllü gençlerden Durancan Güvenç “Bizler için çok önemli bir gezi oldu. Tarih kitaplarında okuduğumuz Çanakkale Savaşlarının yaşandığı yerleri canlı olarak görme fırsatı bulduk. Bizlere bu fırsatı tanıyan Gençlik ve Spor Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Çanakkale de gezerken çok duygulandık” dedi.

Diğer Haberler