Bilim ve Tekonoloji

"Safrantech" Robotik Takımı iki proje ile dünya finallerine katılmaya hak kazandı

post-img

 Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden "Safrantech" Robotik Takımı, Antalya'da düzenlenen Robotex Türkiye Ulusal Türkiye Şampiyonasında "Çizgi İzleyen Dron" projesi ile birinci "Ortopedik Engelliler İçin Denge Kaşığı" projesiyle de ikinci olarak dünya finallerine katılmaya hak kazandı.

Safranbolu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden "Safrantech" Robotik Takımı, 29-30 Nisan tarihlerinde Antalya'da düzenlenen Robotex Türkiye Ulusal Türkiye Şampiyonasına katıldı. "Çizgi İzleyen Dron" ve "Ortopedik Engelliler İçin Denge Kaşığı" projeleri ile Karabük'ü temsil eden öğrenciler, şampiyonada birincilik ve ikincilik elde ederek Kasım ayında Estonya'nın başkenti Tallin'de yapılacak olan dünya finallerinin biletini almaya hak kazandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş konuyla ilgili olarak "Safranbolu eğitim ailesi olarak son günlerde üst üste gelen başarılar ile gurur duyuyoruz. Bugün de Antalya'da düzenlenen Robotex Türkiye finallerinde yine ilçemizden bir takımız iki proje ile dünya finallerine katılmaya hak kazandılar" dedi. Güçlü Türkiye hedefine ulaşma yolunda öğretmenler ve öğrencilerin meslektaşları ve akranları ile rekabet edebilmelerini, hem ulusal hem de uluslararası arenada başarılar kazanmalarını önemsediklerini belirten Gümüş, "Safranbolu eğitim öğretim alanında olduğu gibi projeler alanında da iddialı ve hedefleri olan bir ilçemiz. Her geçen gün ilçemizdeki okullarımızda projelere katılım oranı ve desteklenen proje sayımız oldukça fazla. İlçemizin başarılarına bir yenisini ekleyen Safranbolu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 'Safrantech' robotik takımımıza dünya finallerinde başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler