Bursa

Bursa için kar yağışı uyarısı

post-img

Hafta sonu ülke genelinde yağışlı ve soğuk sistem etkili olmaya devam edecek. Kıyı kesimleri yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde ise kar yağışı etkili olacak. Sıcaklıklar mevsim normallerinin altında seyredecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Meteoroloji uzmanlarından Bursa için kar uyarıları geldi.

‘YARIM METREYİ BULABİLİR, CİDDİ KARDAN BAHSEDİYORUZ’

Meteoroloji Uzmanı Bünyamin Sürmeli, hafta sonu için “Bursa’ya geldiğimizde hafta sonu itibariyle kar başlıyor. Pazar, Pazartesi, Salı kar miktarı yarım metreyi bulabilir. Ciddi bir kardan bahsediyoruz.” ifadelerini kullandı.

‘ÖRTÜLÜK KAR GELİYOR’

Öte yandan meteoroloji uzmanı Kerem Ökten ise “İstanbul, Bursa, Yalova, Kocaeli ve Sakarya’ya Pazar günü örtülük kar geliyor. Pazartesi de devam edecek. Kış kendini göstermeye başladı. Yeni haftada kış koşulları daha da etkili olacak. Trafiğe çıkacaklar tedbirli olmalı.” açıklamasını yaptı.

ÇARŞAMBA GÜNÜNE KADAR KAR YAĞIŞI SÜRECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son 5 günlük hava tahmin raporunda da Bursa için hafta sonu ve yeni haftada çarşamba gününe kadar kar yağışının devam edeceği ve hava sıcaklıklarının düşeceği belirtildi.

‘BOLLUK BEREKET GELİYOR’

Ökten ayrıca yeni hafta için de “Memleketin çoğu yeri kar alıyor ve alacak. Asıl kar yağışları yeni haftada geliyor. Ülkeye bolluk bereket geliyor.” dedi.

Diğer Haberler