İlçeler

Bursa'da Devlet-millet el ele

post-img

Bursa’nın kıdemli eğitimcilerinden, Okul Aile Birlikleri Federasyonu’nun onursal genel başkanı, Uludağ Kolejleri Genel Koordinatörü Ergün Özçelik’in organizasyonuyla gerçekleştirilen etkinlikte devlet-millet el ele buluştu.

 

Hayırsever kimliğiyle tanınan ve şimdiye dek binlerce öğrenciye burs sağlayarak eğitimlerine katkı sunan Ergün Özçelik, kentimizin tanınmış ve sevilen kent yöneticilerini Orhaneli’nin Çatak Mahallesi’nde “Artvin döneri” eşliğinde ağırladı.

 

Orhaneli Kaymakam’ı Muhammed Furkan Tuna’nın ve Orhaneli Belediye Başkanı Ali Osman Tayir'in destek ve himayeleriyle düzenlenen etkinlikte, bölgede yaşayan insanlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin konuksever ve paylaşımcı yüzünü bir kez daha yanlarında gördüler.  

Orhaneli, Osmaniye Çatak Mahalle Muhtarı Kahraman Bolabanlı Türk Milleti ve Bursa Dağ yöresinin her zaman Devlet’in yanında olduğunu belirterek kendi elleriyle kestiği döneri konuklara ve yöre halkına ikram etti.

Bursa Cumhuriyet Başsavcı Yardımcısı Mahmut Akgöl, Bursa Cumhuriyet Savcısı Aydın İpek, Adliye Komisyonu Başkanı Ömer Gümüş, Tapu Kadastro Bölge Müdürü Adnan Cevher, İl Göç İdaresi Müdürü Recep Batu, Mudanya Kaymakamı Ayhan Terzi, Sağlık İl Müdürlüğü Kamu Başkanı Doktor Salih Metin, Bursa İl Çevre Müdür Yardımcısı Selçuk Yalçın, SSK İl Müdür Yardımcısı Bülent Ocak, TEDAŞ Nilüfer Müdürleri Bülent Ocak, Sami Köseoğlu’yla Orhaneli Belediye Başkanı Ali Osman Tayir’le, Harmancık Belediye Başkanı Haşim Ali Arıkan, Orhaneli Nüfus Müdürü Mekki Eker, Orhaneli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Taşır ve Osmaniye Mahalle Muhtarı Ali Sakin’in onurlandıkları toplantıda yaklaşık 500 civarında çevre sakini Devlet’e duydukları sevgi ve bağlılığı bir kez daha ifade ettiler.

 

 

 

“Bu bayrak inmez, Devlet asla bölünmez” diyen köylüler “Atalarımız nasıl geçmişte Niğbolu’da, Selanik’te, Çanakkale’de Kafkaslar’da, Ortadoğu’da, Afrika’da ve dahi mavi vatan Akdeniz’de savaşıp şehit düştülerse, bu gün biz ve evlatlarımız da aynı ruhla bu devleti yeniden cihan imparatorluğu haline getirmeye hazırız” şeklinde konuştular.

 

Orhaneli Kaymakam’ı Muhammed Furkan Tuna’ysa evlad-ı fatihan yöresine hizmet etmenin mutluluğunu dile getirerek yöre halkına teşekkür etti.

 

Genel Koordinatör Ergün Özçelik ve Osmaniye Mahalle Muhtarı Ali Sakin'in uzaktan gelen konuklara ve davete katılan tüm köy sakinlerine şükran duygularını dile getirdiği konuşmayla sona eren toplantının ardından konuklar teşekkürlerle  uğurlandılar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer Haberler