Bursa

Doktorun tabloları depremzedeler yararına satıldı

post-img

Bartın'da Dr. Bayram Yorulmaz'ın 16 yıl boyunca yaptığı tabloların tamamı, depremzedeler yararına düzenlenen serginin ilk gününde alıcı buldu.


Bartın'da 43 yıldır doktorluk ve başhekimlik görevlerinde bulunan Dr. Bayram Yorulmaz, 16 yıldır yaptığı yağlı boya tablolarını Bartın Belediyesi Yalı Sanat Galerisi'nde depremzedeler yararına düzenlenen sergide görücüye çıkardı. Büyük ilgi gören serginin ilk gününde tabloların tamamı satıldı.


Serginin açılışında konuşan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, "Eli gerçekten yatkın, beceri işi. Bundan sonra da inşallah devam ettirirler diyorum. Tabii depremzedelere bağış yapmaları çok daha da önemli. Depremde çok kötü anlar yaşayanlarla sohbet ediyoruz. Bartın'a 3 bin 500 civarında depremzede kardeşimiz geldi" dedi.


Halen özel bir sağlık kuruluşunda görev yapan Dr. Bayram Yorulmaz, "Resim tutkusu bende gittikçe artarak devam etmektedir. Haftanın mutlaka iki günü resim yaparım. 15-16 seneyi geçkin süredir resim yapıyorum ama sergi düşünmedim. Büyük merkezlere gidip, orada uğraşma şansım pek olmuyordu. Resimler de epeyce birikmişti. Hanım bana en son dedi ki, 'Devamlı resim yapıyorsun, ne olacak bilmiyorum.' Bana hatırlattı sağ olsun. Depremzedelerin yararına yapılmasını konuştuk. Çalıştığım kurumun yöneticileri ve meslektaşlarımla konuştum, sağolsunlar destek sağladılar. Belediye başkanı bu konuda çok aktif. Kültür faaliyetlerinde onunda organizasyonuyla bir sergi açtık. Bu sergideki iki gaye güttüm. Bunlardan biri depremzedelerin çorbasına bir kaşık tuzum olsun. İkinci sebebi de belki şudur. Beni de çok mutlu eden de bu. Ben nihayet yaşımı aldım. Bundan sonra ne kadar resim yapabilirim, ne kadar yaşarım onu kimse bilmez. 35 tane resim değerlendirildi, talep buldu. Birkaç tane kaldı, belki onları yeniden çalışacağım, hatta birkaç tane daha ilave gönderdim. Ama mutluyum, bir kaşık çorbada tuzum olsun istedim" dedi.


Serginin açılışına TSO Başkanı Halil Balık da katıldı.

Diğer Haberler