Akademi

Genelkurmay Başkanı Gürak'tan öğrencilere cevap

post-img

Samsun Bafra Anadolu Lisesinde düzenlenen "Vatanım Sana Canım Feda" etkinliğinde 700 öğrencinin imzalayarak, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak’a gönderdiği mektuba cevap geldi.


19 Mart 2024 tarihinde Bafra Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda düzenlenen "Vatanım Sana Canım Feda" etkinliğinde öğrenciler Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nda şehit olan liseli gençleri anarak, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarından kısa bir sinevizyon gösterisinin ardından öğrenciler tarafından Genelkurmay Başkanı Metin Gürak’a yazılan mektup okundu. Okunan mektup imzalayarak Genelkurmay Başkanı'na gönderilmişti. Mektupta, "Cennet vatanımız Türkiye’nin yarınları olacak Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarında canlarını çekinmeden veren henüz 15-16 yaşlarında olan kahraman liseli şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Nasıl liseli gençler öğretmenlerinden helallik alarak vatan savunmasına koşmuşlarsa, biz de Bafra Anadolu Lisesi olarak ihtiyaç hissedildiğinde kızıyla erkeğiyle vatanımızı savunmaya hazır olduğumuzu bildirmekten şeref duyarız" ifadeleri yer almıştı.

"Bizlere güç ve moral vermektesiniz"
Öğrencilerin mektubuna, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak'tan cevap geldi. Mektupta Genelkurmay Başkanı Gürak, "Geleceğimizin teminatı olan siz gençler, bu anlamlı proje ile vatan ve bayrak uğruna toprağın kara bağrında sıra dağlar gibi duran şehitlerimizin ruhlarını şad ederken, bizlere de vatan savunması görevimizi ecdadımıza layık olacak şekilde azim ve kararlılıkla sürdürme de güç ve moral vermektesiniz" şeklinde cevap vererek öğrencilere teşekkür etti.

Diğer Haberler