Akademi

“Oyun ve Animasyon Geliştirme Merkezi” projesi mentorluk destekleri başladı

post-img

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Üreten Şehirler Programı kapsamında finanse edilen, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) desteği ile ARİNKOM TTO, Games United ve Eskişehir Ticaret Odası iş birliğinde Anadolu Üniversitesi tarafından yürütülen “Oyun ve Animasyon Geliştirme Merkezi” projesi mentorluk destekleri başladı.


Oyun ve animasyon alanında çalışan öğrenci, akademisyen, girişimci ve girişimci adaylarına yönelik düzenlenen mentorluklerde fikir, süreç, ürün üzerinden ihtiyaca yönelik olarak yazılım, tasarım ve unity alanlarında destek veriliyor. Yaklaşık 3 hafta sürecek mentorluklerde, 100 üzerinde oturumun gerçekleşmesi bekleniyor.


ARİNKOM uzmanlarının da katılım gösterdiği görüşmelerde ürün geliştirme, yeni iş fikri üzerine fikir alışverişinde bulunma, fikri hakka konu çalışmaları tespit etme gibi farklı yenilikçi çıktılar elde edilmesi amaçlanıyor. Katılımcıların oyun ve animasyon alanındaki fikir ve ürünlerinin ticarileşme seviyesine getirilmesi için mentorların büyük katkısının olduğu düşünülüyor.


Çevrim içi olarak gerçekleştirilen buluşmaların ilkine Arkhetech Oyun kurucusu Yavuz Pullukçu katıldı. Pullukçu oyun sektöründe şirketleşme, yatırım alma ve uluslararasılaşma konularında deneyimlerini katılımcılara aktardı.

Diğer Haberler